اطلاعات تصاویر ماهواره‌ای جدید از پایگاه موشکی کره شمالی

اطلاعات تصاویر ماهواره‌ای جدید از پایگاه موشکی کره شمالی


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، شبکه سی ان ان روز چهارشنبه با استناد به تصاویر ماهواره‌ای ادعا کرده است که کره شمالی یک پایگاه موشکی ناشناس برای شلیک موشک های دوربرد را به طور چشمگیری توسعه داده است.

سی ان ان افزود: تصاویر ماهواره‌ای ظاهرا نشان می دهد که پایگاه موشکی “یونگجو دونگ” و یک سایت دیگر در نزدیکی آن همچنان فعال است و کره شمالی به توسعه و ارتقاء آن ادامه می دهد.

نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا مدت زیادی است که از وجود این پایگاه موشکی اطلاع دارند ولی تصاویر ماهواره ای نشان دهنده ساخت و ساز تاسیسات جدیدی در ۷ مایلی این پایگاه موشکی است که قبلا علنی و فاش نشده است.

 

این گزارش افزود: تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که این پایگاه موشکی هنوز فعال است و علاوه بر این کره شمالی تاسیسات جدیدی را به طور چشمگیر و فزاینده در نزدیکی این پایگاه توسعه داده است که ظاهرا یک پایگاه موشکی جدید است.

این تصاویر همچنین نشان می دهد که کره شمالی همچنان به ساخت تاسیسات زیرزمینی بزرگ که سال گذشته ساخت آن را آغاز کرده است، ادامه می دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در نشست ژوئن در سنگاپور توافق کردند تا به سوی خلع سلاح هسته ای گام برداشته و همکاری کنند.

ولی جفری لوئیس تحلیلگر موسسه میدلبوری در این باره گفت: ساخت و ساز در سایت موشکی ناشناس و اعلام نشده کره شمالی حتی پس از دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی نیز ادامه یافته است.

کریس لوگان سخنگوی پنتاگون نیز در این باره به سی ان ان گفت: ما با دقت زیاد کره شمالی را زیر نظر داریم. ما به حمایت از روند دیپلماتیک ادامه می دهیم. ما درباره مسائل اطلاعاتی و جاسوسی صحبن نمی کنیم.

گرچه فعالیت های موشکی کره شمالی ظاهرا نقض هیچ گونه توافقی بین واشنگتن و پیونگ یانگ به شمار نمی رود ولی مقام های دولت ترامپ اعلام کرده اند که کره شمالی به تعهدات خود در نشست سنگاپور عمل نکرده است.

این در شرایطی است که جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا روز سه شنبه تاکید کرد که ترامپ به دنبال برگزاری نشست دوم با رهبر کره شمالی در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی است. آنه هنوز به تعهدات شان عمل نکرده اند.

انتهای پیام/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *