10 علامت هشدار دهنده آلزایمر

ترامپ رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا را معرفی کرد


ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: خرسندم که ژنرال چهار ستاره مارک میلی را به عنوان نامزدم برای ریاست ستاد مشترک ارتش آمریکا معرفی کنم. 

وی در ادامه این توییت یادآور شد که میلی قرار است جانشین ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس فعلی ستاد مشترک ارتش آمریکا که در آستانه بازنشستگی است، شود.

رئیس جمهوری آمریکا در توییت دیگری از این دو به دلیل خدمات شان به آمریکا تقدیر و تشکر کرد و گفت که روز واگذاری قدرت متعاقبا تعیین خواهد شد. 

میلی فرمانده میدان جنگی آمریکا است که طی سه سال گذشته به عنوان فرمانده ارتش این کشور خدمت کرده است.

چنانچه سنای آمریکا با نامزدی میلی برای احراز پست رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا موافقت کند، وی جانشین دانفورد می شود.

ژنرال دانفورد فرمانده سابق تفنگداران دریایی ایالات متحده و فرمانده فعلی نظامیان ائتلاف ناتو در افغانستان است و دوره خدمت وی به عنوان عالی ترین مقام نظامی آمریکا تابستان سال ۲۰۱۹ به پایان می رسد. 

ژنرال میلی نیز فرماندهی نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان را برعهده داشته و از اوت ۲۰۱۵ به عنوان فرمانده ارشد ارتش آمریکا خدمت کرده است.

ترامپ روز جمعه و در آستانه مسابقه سالانه فوتبال بین تیم های ارتش و نیروی دریایی آمریکا در فیلادلفیا، از تعیین رئیس جدید ستاد مشترک ارتش آمریکا خبر داده بود.

«باراک اوباما» رئیس جمهوری سابق آمریکا در سال ۲۰۱۵، دانفورد و ژنرال «پل سلوا» را به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش و جانشین فرماندهی ستاد مشترک تعیین کرد و ترامپ نیز سال گذشته این دو را برای دور دوم به خدمت گرفت. 

میلی در صورت برخورداری از حمایت سنا، در منصب مشاور ارشد نظامی ترامپ، دستورالعمل های لازم در زمینه راهبرد آمریکا در عراق، سوریه و افغانستان را در اختیار وی قرار می دهد.

وی که فارغ التحصیل دانشگاه پرینستون است، در افغانستان، عراق، پاناما، هائیتی، بوسنی – هرزگوین، سومالی و چند کشور دیگر خدمت کرده است. 

 Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *