روسیه از بازگشت 2 هزار پناهجوی سوری به خانه‌هایشان خبر داد

روسیه از بازگشت ۲ هزار پناهجوی سوری به خانه‌هایشان خبر داد


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که بر اساس اطلاعات مرکز پذیرش، توزیع و اسکان پناهجویان در سوریه طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۹۳۰ پناهجوی سوری (شامل تعداد زیادی زن و کودک)  از خاک سایر کشورها، از جمله لبنان و اردن، به کشور خود بازگشتند. علاوه بر این، ۲۱۵ پناهجوی سوری نیز طی این مدت در اسکان دائم یافتند.

بر اساس اطلاعات، علاوه بر این، طی شبانه روز گذشته واحدهای فنی-مهندسی نیروهای مسلح سوریه بیش از ۸ هکتار را مین‌زدایی کرده و ۳۳ مورد مواد منفجره کشف و خنثی کردند.  

وزارت دفاع روسیه همچنین یادآور شد که در چارچوب فعالیت کمیسیون مشترک روسیه-ترکیه در زمینه کنترل آتش‌بس از سوی گرو‌ه‌های مسلح در سوریه، طی ۲۴ ساعت گذشته، ده مورد نقض رژیم آتش‌بس ثبت شد،در حالیکه طرفر ترکیه‌ای پن جمورد نقض را گزارش کرده است. این موارد در استان‌های لاذقیه،حلب و حماء اتفاق افتاده‌اند.

علاوه بر این، در طول این مدت بیش از دو هزار عملیات انسان دوستانه صورت گرفت که در جریان آن حموله‌های کمک‌های انسانی به وزن نزدیک به ۳۲ تن بین مردم غیرنظامی سوریه در مناطق مسکونی مختلف توزیع شده است.

انتهای پیام/

 Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *