ساکت: ورزشکاران هم اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسند/ کارهایمان را در فوتبال کردیم

ساکت: ورزشکاران هم اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسند/ کارهایمان را در فوتبال کردیم


به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرض ساکت در مراسم رونمایی از کتاب المپیک و پاراالمپیک و دستاوردهای ورزش بعد از انقلاب عنوان کرد: در این مراسم مردان بزرگ و مو سفیدکرده‌ای که در ۴۰ سال گذشته برای اعتلای ورزش فعالیت کردند را دیدیم.تحلیل و جمع‌بندی از دستاوردهای انقلاب در ورزش صورت گرفت این تحلیل‌ها در بخش‌های مختلفی مثل ورزش قهرمانی، ورزش همگانی، گسترش نظام باشگاه‌داری، ایجاد زیرساخت‌های ورزش، کسب افتخارات بزرگ جهانی و به دست آوردن کرسی‌های  جهانی و … بود که مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: اینکه ۴۰ سال چه راهی رفتیم و کجا بودیم و به کجا رسیدیم، تحت ارزیابی قرار گرفت و آمارهای بسیار با عظمت و بزرگی استخراج شد باید به روح پرفتوح شهدا درود بفرستیم که با خون خود بستری برای اعتلای ورزش و ایران در همه زمینه‌ها فراهم کردند. این موفقیت‌ها در حالی رقم خورده که  کشورمان تحت تأثیر فشار ددمنشانه خارجی مثل هجوم نظامی، سیاسی، محدودیت‌ها و تحریم‌های بی‌اندازه روبه‌رو بوده است، نظام جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی توجه به گسترش ورزش را فراموش نکرده و دستاوردهای درخشانی در زمینه توسعه ورزش و ورزش داشته است.

دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال در ادامه تأکید کرد: ورزش در ۴۰ سال گذشته آمار بسیار خوبی ایجاد کرده و باعث افتخار همه ما شده است. باعث شادمانی است که توانستیم در این ۴۰ سال با حفظ تمامیت ارضی کشورمان افتخارهای بزرگی کسب کنیم. باید بهترین تکریم و درود را به شهدای دفاع مقدس، شهدای ترور، شهدای محراب، شهدای ورزشکار، شهدای آتش‌نشان و … داشت که ثمره خون آن عزیزان باعث ایجاد این بستر مناسب برای انجام هرگونه فعالیتی شده است.

ساکت در رابطه با دستاوردهای انقلاب در حمایت از ورزش بانوان عنوان کرد: در این راستا مانیفست و منشور اصلی را مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند و فرمودند بزرگ‌ترین افتخار این است که زن ایرانی با رعایت اصول حجاب و اخلاق بر بلندای قهرمانی بایستند با تلاش ورزش کشور و نظام جمهوری اسلامی پوشش اسلامی بانوان ورزشکار و مسلمان رسمیت یافت. شاید گذر زمان باعث فراموش محدودیت‌هایی که در گذشته داشتیم بشود. شما نگاه کنید فوتسال ما در آسیا به مقام قهرمانی رسید،‌داوران ما با رعایت اصول اخلاقی و حجاب بر بلندای اخلاق ایستادند. تلاش‌های بی‌اندازه‌ای که صورت گرفت باعث پیشرفت و گسترش ورزش بانوان و ایجاد امکانات مناسب شد تا بانوان هم بتوانند همسو با آقایان موفقیت‌های بزرگی کسب کنند.

دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال در رابطه با عدم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی تصریح کرد: ایران همیشه پرچم‌دار استکبارستیزی است و بر اصول خود در همه ابعاد ایستاده است ورزشکاران هم در این مسیر گام برداشتند و زیر بار استکبار نمی‌روند.آنها هم موجود نامشروعی مثل اسرائیل را در ورزش به رسمیت نمی‌شناسند و حمایت از مظلوم و مبارزه با ظالمان را در مسیر حرکتی خود ترسیم کرده‌اند این یک روش قطعی برای ما در همه دوران خواهد بود.

وی در پایان در رابطه با استعفایش به دلیل بازنشستگی از فدراسیون فوتبال عنوان کرد: برای شما آرزوی موفقیت می‌کنم ما کارهایمان را کرده‌ایم. (ساکت حاضر به انجام صحبت در مورد این مسائل نشد و با گفتن همین جمله ادامه مصاحبه را ترک کرد.)

انتهای پیام/ر

 Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *