سوریه مربیان روسی را برای آموزش ورزشکاران المپیکی جذب می‌کند

سوریه مربیان روسی را برای آموزش ورزشکاران المپیکی جذب می‌کند


به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، موفق جمعه، رئیس کمیته ملی المپیک سوریه امیدوار است مربیانی از کشورهای روسیه، بلاروس، چین و دیگر کشورها به ورزشکاران کشورش جهت آماده‌سازی شرکت در رقابت‌های المپیک کمک کنند. او معتقد است تا چند سال قبل مربیان خارجی از سفر به سوریه جهت آموزش ورزشکاران به خاطر شرایط سیاسی امتناع می‌کردند اما الان همه چیز تغییر یافته است.

رئیس کمیته ملی المپیک روسیه در این رابطه گفت: امیدوار هستیم تا مربیانی از کشورهای روسیه، بلاروس، چین و دیگر کشورها به ورزشکاران سوریه جهت شرکت در رقابت‌های المپیک کمک کنند. هم‌اکنون مربی اوکراینی تیم ملی وزنه‌برداری سوریه را آموزش می‌دهد و یک سرمربی آلمانی نیز در تیم ملی فوتبال کشورمان فعالیت می‌کند.

موفق جمعه ادامه داد: کمیته ملی المپیک سوریه امیدوار است تا مربیانی از روسیه و دیگر جمهوری‌های شوروی سابق را به خدمت بگیرد. ما تجربه زیادی در همکاری با این‌گونه از مربیان داریم. در سال ۱۹۸۷ میلادی ۳۷ مربی از روسیه را در اختیار داشتیم که باعث موفقیت ورزشکاران سوریه‌ای در رقابت‌های بین‌المللی شدند. ما برای آموزش مربیان و داوران ورزش سوریه نیز با فدراسیون‌های ورزشی و کمیته بین‌المللی المپیک نیز در همکاری هستیم. در چارچوب برنامه همبستگی المپیک مهارت‌های مربیان ورزش سوریه بهبود خواهد یافت.

 

انتهای پیام/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *