عشق دکتر فاضل به ایران و زبان فارسی ستودنی است

عشق دکتر فاضل به ایران و زبان فارسی ستودنی است


به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، محمد آقاجانی در مراسم تجلیل بیش از ۴ دهه تلاش ماندگار دکتر ایرج فاضل در حوزه سلامت و ارتقای دانش پزشکی، اظهار داشت: هر دانشگاهی بزرگترین افتخار آن به شخصیت‌های علمی بوده و دانشگاه‌ها برای معرفی خودشان همیشه به سراغ این ستاره‌ها می‌آیند و ما بر خود می‌بالیم که ستاره‌هایی همچون دکتر فاضل داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه داشتن هر نسبتی با این دانشگاه به دلیل حضور دکتر فاضل افتخارآمیز است، گفت: در ۴۰ سال پس از انقلاب ایشان ستون اصلی در حوزه پزشکی بوده‌اند و در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این مدت ۶۶ هزار نفر فارغ‌‌التحصیل شده که بسیاری از آنها پایه‌گذار دانشگاه‌های دیگر در کشور بوده‌اند. 

آقاجانی گفت: سلامت ۵ میلیون نفر ساکن تهران بر عهده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده و علاوه بر این، این دانشگاه پناه سایر بیماران نقاط مختلف کشور نیز است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه برنامه تمایز و نوآوری در این دانشگاه آغاز شده است، گفت: با حفظ نخبگان تلاش می‌کنیم رشد همه‌جانبه در چندین حوزه علمی در عرصه‌های بین‌المللی داشته باشیم تا بتوانیم به سمت دانشگاه‌های نسل نوین که خلاق، ثروت‌آفرین و مسئول در خدمت‌دهی هستند، برسیم. 

وی گفت: عشق به میهن برای کسی که تحصیل کرده آمریکا بوده بسیار حائز اهمیت است، افتخار دکتر فاضل زبان فارسی و ایران است و واقعاً این عشق ستودنی بوده و تبلور آن در دفاع مقدس نمایان بود. ایشان در جبهه‌ها و حتی نزدیک خط مقدم به درمان پرداخته و عمل‌های افتخار آمیز زیادی را انجام داده‌اند.

آقاجانی خاطرنشان کرد: مردم‌دوستی، اخلاق نیکو و تعامل با بیماران از صفات دیگر دکتر فاضل است که درسی برای همه ما پزشکان بوده و باید تلاش کنیم همگی در این راستا موفقیت داشته باشیم. همچنین شجاعت و شهامت از دیگر خصایص ایشان بوده و حضور و فعالیت چنین افرادی به نفع مردم و دانشگاه‌ها است.

انتهای پیام/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *