قانون منع به کارگیری بازنشستگان به نفع کشور اصلاح خواهد شد

قانون منع به کارگیری بازنشستگان به نفع کشور اصلاح خواهد شد


به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، علی نوبخت در مراسم تجلیل بیش از ۴ دهه تلاش ماندگار دکتر ایرج فاضل در حوزه سلامت و ارتقای دانش پزشکی، اظهار داشت: بنده ۳۲ سال توفیق همکاری با دکتر ایرج فاضل داشته و از ۶ تیر ماه ۱۳۶۰ با وی آشنا شدم و زمانی که مقام معظم رهبری مورد سوءقصد قرار گرفت ایشان در عمل احیا و درمان رهبر نقش بی‌بدیلی داشتند.

وی با تأکید بر اینکه من در مورد اخلاق و برنامه‌های انسان‌دوستانه دکتر فاضل شهادت می‌دهم، گفت: نقش ایشان در سربلند کردن حوزه سلامت و درمان به ویژه در زمینه پیوند اعضا بسیار مهم است. همچنین در تشکیل انجمن‌های علمی پیوند اعضای ایران و مجمع انجمن‌های علمی فعالیت پررنگ و مؤثری داشته‌اند. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه دکتر فاضل به خواست خودشان درخواست برای بازنشستگی کردند، گفت: بنده با قانون منع به کارگیری بازنشستگان به صورت کلی موافق نبوده‌ام، این قانون در برخی از جاها کور بوده و همان‌طور که دیدید این مسأله تذکر رهبر انقلاب را نیز به همراه داشت.

وی بیان داشت: رئیس مجلس شورای اسلامی به مرکز پژوهش‌های مجلس دستور بازنگری این قانون را داده‌اند و من زمانی که این قانون را دیدم گفتم که مگر ماشین چمن‌زنی است و این مسأله به نفع مردم و کشور نخواهد بود. نمی‌توان نظام را از درون تهی کرد و یک جوان یک شبه نمی‌تواند جایگزین پزشکی شود که سال‌ها تجربه در کوله‌بار خود دارد. 

نوبخت اظهار داشت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشمول بازنگری قرار گرفته و قطعاً به نفع کشور اصلاح خواهد شد. 

انتهای پیام/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *