قیمت جهانی نفت امروز 1397/10/21

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۰/۲۱| قیمت نفت برنت ۶۱٫۵ دلار شد


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۳ سنت، معادل ۰٫۲ درصد کاهش به ۶۱ دلار و ۵۵ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۷ سنت، معادل ۰٫۷ درصد کاهش به ۵۲ دلار و ۵۲ سنت رسید.

تجار گفتند، کاهش قیمت ها به دلیل ادامه نگرانی ها از سلامت اقتصاد جهانی اتفاق افتاده است.

هیو فریم، تلحیلگر بازار نفت در این باره گفت: «اگر ما شاهد کاهش رشد اقتصاد جهانی باشیم، قیمت نفت به دلیل ارتباط مستقیمی که با رشد اقتصاد جهانی دارد، افت خواهد کرد.»

اکثر تحلیلگران پیش بینی خود از میزان رشد اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۹ را به زیر ۳ درصد کاهش داده اند و برخی حتی انتظار دارند به دلیل اختلافات تجاری و مشکلات بدهی، اقتصاد جهان وارد دوره رکود شود.

اما فعلا ایم امیدواری وجود دارد که جنگ تجاری میان آمریکا و چین حل و فصل شود. به رغم کاهش قیمت های روز جمعه، قیمت هر دو شاخص نفتی در مسیر ثبت رشد قیمت بیش از ۷ و ۸ درصدی قرار دارند.

علاوه بر مسائل اقتصادی، کاهش تولید های اوپک و متحدانش با هدف برگرداندن توازن به بازار نیز در تقویت قیمت نفت موثر بوده است.

یکی از عوامل اصلی مازاد عرضه، بالا رفتن تولید نفت آمریکاست. تولید نفت این کشور در سال ۲۰۱۸ با ۲ میلیون بشکه افزایش به رقم بی سابقه ۱۱٫۷ میلیون بشکه در روز رسیده است.

موسسه مشورتی جی بی سی انرژی این هفته اعلام کرد، اتمال دارد تولید نفت آمریکا تا ژانویه ۲۰۱۹ به بالای ۱۲ میلیون بشکه برسد.

انتهای پیام/۶Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *