وزیر امنیت رژیم صهیونیستی تجاوز جدید به لبنان را بعید ندانست

وزیر امنیت رژیم صهیونیستی تجاوز جدید به لبنان را بعید ندانست


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، یسرائیل کاتس وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی مدعی شد در صورتی که اسرائیل مجبور شود با تهدیدات تونل‌های حزب‌الله مقابله کند، احتمال ورود ارتش اسرائیل به لبنان بعید نیست.

وی که سرپرست امور اطلاعاتی و حمل و نقل در کابینه رژیم صهیونیستی است، مدعی شد که یگان‌های ارتش تاکنون تعدادی از این تونل‌ها را شناسایی و آنها را در داخل اراضی اسرائیل تخریب کرده‌اند.

کاتس در عین حال ابراز داشت احتمالاً ورود ارتش اسرائیل به اراضی لبنان باعث تقابل گسترده ارتش با حزب‌الله خواهد شد.

همچنین بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که حزب‌الله لبنان تلاش داشته گردان‌های کاملی را از طریق تونل‌ها به اسرائیل انتقال دهد تا بتواند کنترل برخی اراضی را در دست بگیرد و اقدام به ربایش و کشتن اسرائیلی‌ها نماید.

وی که سعی دارد عملیات رژیم صهیونیستی برای مقابله با تونل‌های حزب‌الله را موفق نشان دهد، مدعی شد که تونلهای حزب‌الله گسترده‌تر از تونل‌های جنبش حماس در نوار غزه است و امکان عبور موتور سیکلت و برخی خودروها را نیز فراهم می‌کند.

 

در همین رابطه جبران باسیل وزیر خارجه لبنان از نماینده این کشور در مقر سازمان ملل در نیویورک خواست تا علیه رژیم صهیونیستی به دلیل راه انداختن هجمه سیاسی و دیپلماتیک و همچنین نفوذ به شبکه مخابراتی لبنان و ارسال پیام های تهدید آمیز به شهروندان آن شکایت کند.

باسیل، این اقدامات را نقض جدیدی از سوی اسرائیل دانست و تاکید کرد که نقض حرمت مردم و حریم خصوصی آنها و تهدید مستقیم زندگی و جان شان، به تجاوزهای اسرائیلی ها به حریم دریایی، هوایی و زمینی لبنان اضافه شد.

منظور وزیر خارجه لبنان از هجمه سیاسی و دیپلماتیک در مکالمه با «آمال مدللی» نماینده لبنان در سازمان ملل، نمایش دیروز «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که جمعی از سفیران و دیپلمات های مقیم تل آویو را به مرزهای شمالی سرزمین های اشغالی آورد تا در بازدید از این مناطق، از عملیات «سپر شمال» و تونل‌هایی که ادعا شده متعلق به حزب الله است، اطلاع یابند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از سفرا و دیپلمات خواست که به شدت «اقدامات حزب الله در نقض حاکمیت اسرائیل» را محکوم کنند، و این اقدام را گام دیپلماتیک مهمی برای تکمیل تلاش های ارتش اشغالگر اسرائیلی علیه حزب الله و ایران خواند.

همچنین دیروز و دیشب ساکنان روستای کفرکلا در مرز لبنان با فلسطین اشغالی از طریق تلفن های همراهشان پیام های تهدید آمیزی را از طرف رژیم صهیونیستی دریافت کرده اند. در این پیام ها که به زبان عربی به تعدادی از ساکنان روستای کفرکلا ارسال شده، آمده است که روستای آنها به دلیل وجود تونل های وابسته به حزب الله در معرض خطر قرار خواهد گرفت؛ و از آنان خواسته شده که از حزب الله دوری کنند.

ساکنان کفرکلا در این پیام ها همچنین تهدید شده اند که در صورت ادامه تعامل با حزب الله، این روستا ویران خواهد شد.

انتهای پیام/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *