پناهیان: تلویزیون چرا جایزه‌های چند میلیونی می دهد؟

پناهیان: تلویزیون چرا جایزه‌های چند میلیونی می دهد؟


به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،  امام رضا(ع) درباره حیاء و عفاف می‌فرمایند: «اگر حیاء نداشته باشید دیگر هر کاری خواستید انجام بدهید. یعنی آنچه که فرد را در همه شرایط حفظ می‌کند این بستر حیاست» یعنی در واقع اگر فردی از حیاء تهی باشد نه تنها یک بخشی از فضائل را ندارد بلکه از دامنه فضائل دور می‌شود. یا به عبارت دیگر اگر کسی حیاء نداشت دیگر هر خصلت خوب دیگری داشته باشد فایده‌ای ندارد. این نگاه نگاه عجیب و قابل تأملی است.

حجت‌الاسلام احمد پناهیان به تسنیم آمد تا درباره جایگاه حیاء و عفت در اسلام و مصادیق بی‌عفتی در رسانه و رسوخ به سینما و تلویزیون صحبت کند. او درباره این فضا که گاهی وقتی با تشنج در فضای مجازی به یک جریان دنباله‌دار حاشیه‌ای تبدیل می‌شود مطالب متعددی از جایگاه حیاء و عفت در اسلام،‌ مرز میان حیاء و آزادی، تأثیرگذاری بی‌حیایی و با حیایی در جامعه، نقش رسانه‌ملی در جلوگیری از ترویج بی‌حیایی در رسانه  و بسیاری از مسائل دیگر مطرح شد.

یکی از مهمترین بخش‌های این گفتگو شاید به موضوع اهمیت پیام‌رسانی و جایگاه رسانه در اسلام برگردد. آنآن‌جایی که حجت‌الاسلام احمد پناهیان در این باره به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: ” می‌پرسند اسلام مگر رسانه دارد؟ بله. بهترین رسانه از آن اسلام است و خداوند بهترین، کامل‌ترین و برترین انسان‌ها را برای این پیام‌رسانی برمی‌گزیند. بعد آن‌ها را تحت سخت‌ترین امتحان‌ها قرار می‌دهد تا رسالت تبلیغ و پیام‌رسانی به درستی انجام شود”.

یا در بخش دیگری درباره مرز میان حیاء و آزادی به این نکته اشاره کرد: “آدمی برای رسیدن به رشد باید افکار و اندیشه‌ها را توسعه بدهد تا قدرت جولان افکار داشته باشد. جامعه‌ای که از حیاء تهی شد جامعه‌ای که به سمت بی‌عفتی و بی‌حیایی سوق پیدا کرد این انسان در این جامعه، محدود و محصور خواسته‌های پَست وارداتی می‌شود. بی‌حیایی آزادی را کاملاً محدود می‌کند. کسانی که از این تفکر غربی تبعیت می‌کنند چطوری می‌توانند آزاده باشند که تفکر غربی فریاد بردگی را سر می‌دهد”.

حجت‌الاسلام پناهیان در ادامه به سراغ موضوعات رسانه و مصادیق بی‌حیایی و بی‌عفتی و صداوسیما اشاره کرد که مشروح این گپ و گفت به زودی در خبرگزاری تسنیم منتشر می‌شود.

تیترهای مهم گفتگو با حجت‌الاسلام احمد پناهیان:

*قرآن کریم جریان “عفاف و حجاب” را یک جایگاه مبنایی می‌داند

*حیا به خانواده اصالت می‌بخشد

*امام(ره) فرمودند ما در نظام اسلامی به دنبال تحقق “إِنَّمَا يُبَايِعُونَ اللَّهَ” هستیم

*حیاء نمی‌گذارد حصر اعتقادات و اندیشه‌ها بر بشر تحمیل شود

*دشمنان با زرق‌و‌برق‌های رسانه‌ای، “فکر، قلب و چشم” جوانان را هدف گرفته‌اند

*بی‌حیایی آزادی را کاملاً محدود می‌کند

*ادب فرآیند حفظ ارزش‌های حیاء و عفاف در جامعه است

*در جامعه مومنانه هیچ کسی به خودش اجازه بی‌حیایی نمی‌دهد

*باید ببینیم عناصر رسانه‌ملی در کجا تربیت شده‌اند

*بهترین رسانه از آن اسلام است

*تولیدات انقلابی به معنای رسانه انقلاب و اسلام به منصه ظهور نرسید

*تلویزیون چرا جایزه‌های میلیونی یا چندصدمیلیونی می‌دهد؟

*صداوسیما فقط کم‌کاری نکرده، متصدیان امور دینی هم مسئولند

و…

انتهای پیام/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *