کره جنوبی 300 میلیون دلار موشک از آمریکا خریداری می‌کند

کره جنوبی ۳۰۰ میلیون دلار موشک از آمریکا خریداری می‌کند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، تصمیم کره جنوبی برای خریداری ۳۰۰ میلیون دلار موشک کشتی به هوا از آمریکا برای تقویت قدرت دفاع هوایی در برابر کره شمالی در حالی است که سئول اقداماتی را برای کاهش تنش با پیونگ یانگ انجام داده است.

بر اساس این گزارش کره جنوبی از سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون اقدام به خرید موشک های موسوم به استاندارد از شرکت ریتون آمریکا کرده است تا ۳ فروند کشتی ناوشکن خود را مجهز کند.

این موشک ها با هدف افزایش قدرت رهگیری و انهدام موشک های کره شمالی خریداری می شود. این در شرایطی است که کره شمالی همچنان به توسعه برنامه های موشکی و هسته ای خود ادامه می دهد.

یک مقام آگاه وزارت دفاع کره جنوبی بدون اشاره به تعداد موشک هایی که قرار است از آمریکا خریداری شود، گفت” ده ها فروند موشک در مجموع به ارزش ۳۴۰ میلیارد وون معادل ۳۰۴ میلیون دلار از آمریکا خریداری می شود.

رهبران دو کره در نشست سپتامبر در پیونگ یانگ توافق کرده اند تا برای کاهش تنش های نظامی در شبه جزیره کره همکاری کنند.

علی رغم این توافق کره جنوبی همچنان به تقویت سامانه های دفاع هوایی ادامه داده است. کره جنوبی ماه گذشته نیز موافقت خود را با خرید دو سامانه راداری هشدار سریع از اسرائیل اعلام کرده است.

در ماه سپتامبر وزارت خارحه آمریکا موافقت خود را با فروش ۲٫۶ میلیارد دلار تجهیزات و تسلیحات نظامی به کره جنوبی اعلام کرده است.

انتهای پیام/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *