گوگل پلی سرویس دیگر از اندروید 4.0 پشتیبانی نخواهد کرد

گوگل پلی سرویس دیگر از اندروید ۴٫۰ پشتیبانی نخواهد کرد


گوگل ساعاتی پیش اعلام کرده که از این پس API های جدیدی که برای گوگل پلی سرویس (Google Play Services) منتشر می‌شوند از اندروید ۴٫۰ (آیس کریم سندویچ) و نسخه‌های قدیمی‌تر پشتیبانی نخواهند کرد.

با این حساب، اگر از گوشی‌های قدیمی استفاده می‌کنید باید بدانید که در صورت عدم به‌روزرسانی گوگل پلی سرویس نسخه جدید بسیاری از اپلیکیشن‌ها برایتان اجرا نمی‌شود. بنابراین یا باید در پی ارتقای سیستم عامل باشید یا اینکه گوشی هوشمند جدیدی خریداری کنید.

گوگل در پی اعلام این خبر به توسعه‌دهندگان هم اعلام کرده که از این پس API مرحله ۱۶ (برای اندروید ۴٫۱ ژلی بین) آخرین نسخه‌ای از گوگل پلی سرویس است که از آن پشتیبانی به عمل می‌آورد.

اندروید 4.0

قطع پشتیبانی گوگل از اندروید ۴٫۰ چندان جای تعجب ندارد. مطابق آخرین آمار منتشر شده در ماه اکتبر، تنها ۰٫۰۳ درصد از کاربران اندروید از نسخه ۴٫۰ آیس کریم سندویچ سیستم عامل استفاده می‌کنند که در برابر ۲ میلیارد دیوایس اندرویدی فعال در سراسر دنیا رقم قابل توجهی نیست.

با این وجود، اگر برای دستگاه شما آپدیتی جدیدتر از اندروید ۴٫۰ منتشر نشده، با توجه به وضعیت نه چندان مطلوب آپدیت‌های نرم‌افزاری در دیوایس‌های اندرویدی احتمالا ناچار به تعویض دستگاه با یک دستگاه جدیدتر خواهید شد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *