14 ماده از برنامه 5 ساله سوم شهر تهران تصویب شد

۱۴ ماده از برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران تصویب شد


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، اعضای شورای شهر تهران در جلسه فوق العاده امروز شورای شهر تهران که به منظور بررسی برنامه ۵ ساله سوم شهرداری برگزار شد، بندهای دیگری از این برنامه را تصویب کردند.

براساس ماده ۳۱ برنامه توسعه شهرداری تهران موظف است با هدف تامین مالی شهرداری با هزینه و ریسک کم، نسبت به مدیریت بدهی های شهری، استقرار سامانه مدیریت بدهی ها، ایجاد جدول زمان بندی و مکانیزم تسویه دیون اقدام کند که این ماده بدون پیشنهاد وتنها با اصلاح تایپی با ۱۴ رأی از بین ۱۴ عضو شورای حاضر به تصویب رسید.

براساس ماده ۳۲ برنامه نیز شهرداری تهران موظف است برای اتمام پروژه های نیمه تمام و افزایش بهره وری پروژه های تکمیل شده از روش های مشارکت عمومی-خصوصی استفاده کنند. که با رأی اعضای شورا این ماده (۳۲) حذف شد.

 ماده ۳۳ برنامه سوم توسعه شهرداری تهران که در خصوص انطباق بودجه های سنواتی با عملکرد شهرداری و ایجاد انضباط مالی بود اعضا شورا بررسی کردند که با رأی اکثریت آرا ماده ۲۶ جایگزین ماده ۳۳ به دلیل ارتباط موضوعی قرار گرفت.

 بررسی برنامه سوم توسعه شهرداری تهران ماده ۳۴ را در دستور کار قرار دادند که براساس آن شهرداری موظف است به منظور کاهش و مدیریت بخشی از هزینه‌های توسعه و نگهداری فضای سبز اقدام کند که بر این اساس واگذاری مدیریت نگهداشت تعدادی از بوستانهای محلی، بازنگری مبنای سنجش احجام و همچنین المانهای غیرضروری در دستور کار شهرداری قرار گرفت که با ۱۸ رأی موافق با اعمال برخی تغییرات انشایی به تصویب رسید.

در ادامه بررسی ماده ۳۵ برنامه سوم  در دستور کار قرار گرفت که براساس این ماده شهردای تهران به منظور تعیین تکلیف بدهی های دولت به شهرداری می بایست نسبت به شناسایی و حسابرسی بدهی ها، اقدام کند که با حذف یکی از بندهای این ماده ، کلیت ماده ۳۵ به تصویب رسید.

ماده ۳۶ برنامه نیز شهرداری را موظف می‌کند که با هدف مدیریت جریان نقدی نسبت به استقرار خزانه داری الکترونیکی، تهیه دستور العمل مدیریت جریان نقدی شهرداری ، حذف هرگونه دریافت نقدی در کلیه واحدهای شهرداری و … اقدام کند که این ماده نیز با رأی اکثریت آرا به تصویب رسید.

ماده ۳۷ برنامه نیز شهرداری را مکلف کرده که با توجه به ضرورت تامین منابع مالی برای اجرای پروژه های شهری از طریق فروش اوراق مشارکت با مجوز بانک مرکزی اقدام کرده و به منظور تشویق شهروندان و صاحبان سرمایه علاوه بر سود علی الحساب تضمینی  و سود آخر دوره به صاحبان ارواق اقدام کند که این ماده نیز با رأی اکثریت آرا به تصویب رسید.

 ماده ۳۸ برنامه  مورد بررسی اعضا  قرار  گرفت که براساس آن شهرداری تهران موظف است به منظور حفظ ارزش دارایی های نقدی شهرداری و فراهم نمودن زمینه استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه سالانه تا سقف هزار میلیارد ریال از محل منابع حاصل از واگذاری زمین پروانه و غیره نسبت به خرید سهام اوراق و … که در بازار بورس و فرابورس ارواق بهادار معامله می‌شود آن هم براساس نرخ روز تابلوی بورس اقدام کند که این ماده نیز با رأی اکثریت آرا به تصویب رسید.

انتهای پیام/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *